streda 24 jan 2018

Materiály na stiahnutie

Život s HIV - adherencia, rezistencia, koinfekcia, monitorovanie vírusu a kvalita vášho života

Materiály poskytujú stručné a zrozumiteľné informácie o dôležitých aspektoch, ktoré môžu ovplyvniť váš každodenný život, ak žijete s HIV. Nájdete v nich základné informácie prehľadne spracované tak, aby ste mali lepší prehľad o svojom zdravotnom stave a rozhodnutiach, ktoré ohľadne HIV robíte. Edukačné brožúry poskytla spoločnosť Gilead Sciences Slovakia s. r. o. Ak máte záujem aj o tlačenú formu brožúr úplne zdarma, napíšte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (pripojte svoju adresu a názov brožúry, ktorá vás zaujíma).

 

 


Adherencia k HIV liečbe

Adherencia k liečbe znamená, či užívate správne lieky, v správnej dávke, v správnom čase a správnym spôsobom. 

STIAHNUŤ

 


Ako zabrániť vzniku rezistencie na HIV liečbu

Rezistencia je hlavnou príčinou zlyhania liečby: spôsobuje, že vaše lieky môžu byť menej účinné a niekedy neúčinkujú vôbec.

STIAHNUŤ

 


HIV a koinfekcia

Koinfekcia znamená, že osoba je súčasne infikovaná viac ako jednou chorobou. Častou koinfekciou u ľudí s HIV je hepatitída B, hepatitída C, tuberkulóza, syfilis a iné pohlavne prenosné ochorenia.

STIAHNUŤ

 


HIV a vaša kvalita života

Pokrok v liečbe HIV patrí medzi najväčšie úspechy modernej medicíny. Inováciami v medicíne sa myslí fakt, že skúsenosti s neznesiteľnými vedľajšími účinkami liekov má v súčasnosti menej ľudí, v porovnaní so začiatkami HIV liečby.

STIAHNUŤ

 


Testy a monitorovanie vírusu HIV

Krvné testy hrajú dôležitú úlohu pri kontrole (monitoringu) HIV infekcie.

STIAHNUŤ