streda 24 jan 2018

Príbehy ľudí žijúcich s HIV

Videá boli pripravené Rozvojovým Programom OSN - Regionálnym centrom v Bratislave.

Timur

Timur sa naučil žiť s tým, že je HIV pozitívny. Reakcie od jeho okolia boli bežné, avšak stretol sa s diskrimináciou zo strany jeho zubárky, ktorá sa pod zámienkami vyhýbala jeho ošetreniu. Len pred nedávnom sa oženil a spolu so svojou manželkou rozmýšľajú nad bábätkom. Jeho cieľom je žiť ako predtým. Pozrite si jeho príbeh!

Click to download in FLV format (9.28MB)

 

Svetlana

Svetlana to nemala vo svojom detstve ľahké. Jej otec často pil a rodičia sa stále hádali. Keď sa Svetlana dozvedela, že je HIV pozitívna, povedali jej, že jej zostáva iba 8 rokov života. Bála sa, že už nikdy nebude matkou. Nevedomosť ľudí jej spôsobuje problémy a snaží sa zmeniť postoje ostatných. V súčasnosti má dcérku, ktorá je HIV negatívna. Pozrite si jej príbeh!

Click to download in FLV format (18.88MB)

 

Marina

Marina žije s HIV už 12 rokov. Keď sa dozvedela o svojej diagnóze, znášala to veľmi ťažko. Ale aj vďaka podpore zo strany svojej mamy, sa jej podarilo s celou situáciou vyrovnať. Je šťastná a spokojná so svojim životom. Má milujúceho manžela a zdravé, 7 ročné dieťa. V súčasnosti pracuje pre organizáciu, ktorá poskytuje služby ľuďom s HIV. Pozrite si jej príbeh!

Click to download in FLV format (14.73MB)